Implanty

         Implanty zębów stanowią najlepszy z możliwych rodzajów uzupełnienia braków zębowych. Implant wykonany jest z tytanu. Jest to „śruba”, którą wprowadza się w trakcie zabiegu implantacji w kość w miejscu brakującego zęba.  Zabieg implantacji jest zabiegiem bezbolesnym, trwającym od 15 do 30 minut w zależności od warunków kostnych. Po zabiegu zakładane są szwy, które zdejmowane są po 7 - 10 dniach od zabiegu.

        Po zabiegu implant integruje „zrasta” się z otaczającą kością, okres ten jest różny dla szczęki i żuchwy. Dla szczęki okres integracji wynosi 6 miesięcy , natomiast dla żuchwy są to 3 miesiące. Jest to spowodowane różną budową tych dwóch kości.

       Po okresie implantacji , implanty są „odsłaniane”. Jest to zabieg ,który polega na nacięciu dziąsła powyżej implantu i przykręceniu śruby gojącej dziąsło, na okres 2 - 3 tygodni. Później pobierane są wyciski i wykonywana jest praca protetyczna. Do implantu przykręcany jest tytanowy łącznik, a natępnie cementowana jest korona. Występują dwa rodzaje koron. Pierwszy to korona porcelanowa na podbudowie metalowej , drugi rodzaj to korona pełnoceramiczna. Jest ona szczególnie polecana w odcinku zębów przednich ze względu na swoje wysokie walory estetyczne. Od tej chwili możemy cieszyć się nowym uśmiechem.

      W Naszym gabinecie używamy implantów tytanowych o najwyższym, 5 stopniu czystości z aktywną powierzchnią co gwarantuje niemal 100% powodzenie długotrwałego użytkowania.

 implanty-zabki

Chirurgia stomatologiczna

    Jest to gałąź stomatologii zajmująca się zabiegami chirurgicznymi w jamie ustnej. W Polsce tytułem specjalisty chirurga stomatologa może się tytułować lekarz po ukończeniu 5 -letniej specjalizacji z dziedziny chirurgii stomatologicznej, zakończony Egzaminem Państwowym.

     Uzyskanie tytułu specjalisty gwarantuje 100% bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów, mamy gwarancję ,że nie zostaniemy odesłani w trakcie zabiegu do innej placówki, z powodu „ciężkiego” zęba. W Naszym gabinecie wykonujemy wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Począwszy od prostych ekstrakcji, ekstrakcji zabiegowych zatrzymanych ósemek, resekcji korzeni i zabiegów odtwórczych tkanki kostnej. Zabiegi wykonywane są z najwyższą starannością. Są całkowicie bezbolesne. Pacjent ma gwarancję wykonania zabiegu na najwyższym poziomie.

zatrzymane-ósemki

 

Stomatologia estetyczna

        Stomatologia estetyczna to szeroki wachlarz procedur stomatologicznych skierowanych do najbardziej wymagających pacjentów. Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na obecność próchnicy w zębach, ale także na ich kształt, kolor czy równe ułożenie w jamie ustnej.
Wysokiej jakości materiały stomatologiczne oraz metody leczenia stosowane w Naszym Gabinecie
pozwalają na wykonanie wielu zabiegów z zakresu tej dziedziny, w tym:
- zmiany kształtu i koloru zębów
- zamykanie diastem,
- wykonanie licówek kompozytowych
- wykonanie licówek pełnoceramicznych
- pełny wachlarz zabiegów z dziedziny ortodoncji
- usuwanie kamienia nazębnego (skaling)
- usuwanie osadu nazębnego (piaskowanie)
Indywidualne podejście do każdego pacjenta, dopasowanie leczenia do jego potrzeb jest Naszym priorytetem.

 stomatologia-estetyczna

Endodoncja

       Dynamicznie rozwijająca się gałąź stomatologii obejmująca leczenie kanałowe wszystkich zębów.
Polega ona na odszukaniu wszystkich kanałów w zębie, bezbolesnym usunięciu z nich miazgi (nerwu), właściwym opracowaniu kanałów i prawidłowym ich wypełnieniu popartym, wykonanym na koniec zabiegu, zdjęciem zębowym.

    Jakość wykonania tego zabiegu wielokrotnie zwiększa szansę na długotrwałe użytkowanie takiego zęba w jamie ustnej. Precyzja leczenia endodontycznego nie jest możliwa bez wykorzystania najnowszych sprzętów i materiałów oraz nieustającego dokształcania się z zakresu tej dziedziny.
Uczestniczymy w licznych szkoleniach i sympozjach endodontycznych.

leczenie-kanałowe

 

Protetyka

       Funkcja i estetyka wzajemnie się przenikają we wszystkich rodzajach uzupełnień protetycznych. Stanowią filar tej dziedziny.
Ta gałąź stomatologii pozwala na odzyskanie funkcjonalności i estetycznego wyglądu poprzez uzupełnienie braków zębowych w jamie ustnej. Wyróżniamy braki jakościowe jak i ilościowe.
W przypadku braków jakościowych własnego uzębienia proponujemy pacjentom wykonanie:
-licówek porcelanowych
-wkładów koronowo-korzeniowych (metal, włókno szklane)
-koron porcelanowych na metalu
-koron pełnoceramicznych
-uzupełnień typu inlay,onlay czy overlay

Są to uzupełnienia nieruchome, na stałe zacementowane w obrębie jamy ustnej.
W przypadku braków ilościowych uzebienia wykonujemy zarówno uzupełnienia zacementowane na stałe jak:
-mosty porcelanowe na podbudowie metalowej,
-mosty pełnoceramiczne,
-mosty adhezyjne
jak równiez ruchome:
-protezy szkieletowe,
-protezy częściowe osiadające
-protezy całkowite
          Wykonujemy również skomplikowane i rozległe prace protetyczne oparte na elementach precyzyjnych, np. proteza overdenture jak również na impantach szeroko pojęta impantoprotetyka.

protetyka-ząbki

 

Ortodoncja

        Piękny uśmiech może mieć każdy. Współczesna ortodoncja nie zna ograniczeń i jest w stanie naprawić uśmiech każdego dziecka,a coraz częściej na leczenie ortodontyczne decydują się również dorośli. Podkreślamy,że leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku.
Jednak każdy przypadek analizujemy indywidualnie. Określamy wadę pacjenta, przedstawiamy różne warianty oraz szacunkowy koszt leczenia.

         Pacjent wspólnie z lekarzem wybiera najkorzystniejszą formę leczenia. Serdecznie zapraszamy na wizytę konsultacyjną, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

Gaz rozweselający

        Dla najbardziej zestresowanych leczeniem stomatologicznym - dużych i małych! Jako pierwszy gabinet w Ząbkach i okolicy wprowadzamy innowacyjny sposób leczenia w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu ( gaz rozweselający). Jest to w 100% bezpieczna metoda pozwalająca na bezbolesne i bezstresowe leczenie zarówno w przypadku osób dorosłych jak i dzieci.

Pacjenci mają możliwość wyboru indywidualnych masek zapachowych.

UWAGA! Proszę pamiętać o niejedzeniu i piciu na min. 2 godziny przed zabiegiem

WSKAZANIA DO „GAZU ROZWESELAJĄCEGO”

Sytuacje kliniczne, w których zastosowanie sedacji przynosi najlepsze rezultaty:
• Silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem
• Silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych
• Silny odruch wymiotny
• Nadpobudliwość nerwowa
• Długie, monotonne lub szczególnie nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, protetyczne, wyciski szczęki u osób z silnym odruchem wymiotnym
• Usuwanie złogów nazębnych
• Otwieranie zęba ze zgorzelinowym rozpadem miazgi
• Opracowywanie próchnicy początkowej

Stany chorobowe, w których wskazane jest użycie sedacji wziewnej jako metody z wyboru:
• Astma - N2O nie powoduje podrażnienia układu oddechowego. Zmniejszenie stresu wpływa na obniżenie ryzyka ataku. W mieszance oddechowej podawanej pacjentowi znajduje się ok. 60% tlenu. Poprawia to sprawność oddychania i samopoczucie pacjenta.
• Padaczka - zmniejszenie stresu wpływa na zmniejszenie ryzyka ataku.
• Choroby serca - brak wyraźnego wpływu N2O na układ sercowo-naczyniowy. Pacjent otrzymuje zwiększone stężenie tlenu (ok. 60%). Wskazania pulsoksymetru pokazują wtedy ok. 100%. Więcej tlenu dociera do naczyń wieńcowych. Ponadto nie zwiększa się zapotrzebowanie na tlen z powodu braku stresu.
• Nadciśnienie krwi - Brak wpływu N2O na układ naczyniowy. Zmniejszenie lęku i stresu zabezpiecza przed nieoczekiwanym wzrostem ciśnienia krwi w czasie zabiegu
• Hemofilia - dzięki użyciu N2O można w pewnych przypadkach uniknąć konieczności wykonywania ukłucia igłą

gaz-rozweselajacy-zabki

PRZECIWSKAZANIA DO „GAZU ROZWESELAJĄCEGO”

Przeciwwskazania stosowania sedacji N2O/O2.
• Przeziębienie, przerost migdałków gardłowych - niedrożności górnych dróg oddechowych
• I trymestr ciąży
• Choroby psychiczne
• Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis
• Roztrzenie oskrzelowe, rozedma płuc
• Alkoholizm
• Brak współpracy pacjenta

Skuteczność sedacji wziewnej N2O/O2 - zależna jest od kilku czynników:
• Doświadczenie lekarza - im większe doświadczenie, tym więcej pacjentów udaje się mu skutecznie uspokoić.
• Podatność pacjenta na podtlenek azotu - około 10% pacjentów jest niewrażliwa na działanie gazu rozweselającego.
• Wcześniejsze doświadczenia pacjenta - im większy doznany wcześniej uraz, tym trudniej jest uspokoić pacjenta. Czasami jest to niemożliwe i pacjenta należy skierować na zabieg w znieczuleniu ogólnym.
• Wiek pacjenta - im młodsze dziecko, tym trudniej poddać sedacji ze względu na brak współpracy.
• Konstytucja psychofizyczna pacjenta - pacjenci (zwłaszcza dzieci) obawiający się wszelkich czynności wykonywanych przez dentystę często nie zgadzają się na stosowanie również sedacji wziewnej.
• Płeć - kobiety rzadziej zgadzają się na sedację wziewną, obawiając się utraty kontroli nad sobą.
• Średnia skuteczność sedacji wziewnej, tzn. udanej sedacji, u pacjentów, którzy zgodzą się na jej zastosowanie - to ok. 80%.

Więcej informacji na stronie www.sedacja.pl

 

 

Diagnostyka RTG

           

          W Naszej Klinice wykonujemy tomografię komputerową 3D CBCT, zdjęcia cefalometryczne i pantomogramy oraz RTG punktowe w najwyższej cyfrowej jakości. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do diagnostyki Tomograf Vatech Smart, który charakteryzuję się najmniejszą dawką szkodliwego promieniowania przy zachowaniu najwyższej jakości zdjęć.

pantomogram-ząbki