Nowość! Laser stomatologiczny

Dzięki użyciu lasera, zabiegi chirurgiczne wykonywane dotąd na tkankach miękkich są bezbolesne i bezkrwawe, dając pacjentowi poczucie najwyższego komfortu. Wszelkie zabiegi chirurgiczne w obrębie tkanek miękkich, które do dziś wymagały użycia skalpela, mogą zostać zastąpione użyciem lasera.

Najbardziej popularne z nich to podcięcie i wycięcie wędzidełka warg – szczególnie u dzieci. Użycie lasera pozwala często na rezygnację  z konieczności zakładania szwów po zabiegu, pozwala na szybkie i bezbolesne gojenie. To niezaprzeczalne atuty użycia tej metody, jeśli mamy do czynienia z małym często niecierpliwym i strachliwym pacjentem.

Laser służy nam do odsłonięcia zęba zatrzymanego (ortodoncja), usunięcia płata dziąsłowego pokrywającego niewyrżnięty ząb, usunięcia przerośniętych brodawek międzyzębowych czy do plastyki dziąseł tak często koniecznej przy wykonywaniu wysokoestetycznych prac protetycznych.

Wszystkie te działania przebiegają bez krwawienia, dzięki czemu powrót do dalszej aktywności jest niemal natychmiastowy. 

W naszej Klinice używamy lasera amerykańskiej firmy AMD Lasers.


Posted in Aktualności


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *